TREN
ERDEM HOLDİNG ENERJİ Agdaş Adapazarı Gaz Dağıtım A.Ş.

AGDAŞ ADAPAZARI GAZ DAĞITIM A.Ş.


 

AGDAŞ, 2003 yılında Adapazarı Belediyesi tarafından özelleştirilerek ERDEM Holding bünyesine katılmış ve  “Türkiye’nin ilk özelleştirilen doğal gaz dağıtım şirketi” olmuştur. ERDEM Holding’e katılmanın verdiği güçle yatırım faaliyetlerine dinamik bir şekilde başlamıştır. 29 Mayıs 2003 tarihinde Sakarya’da temiz havanın güvencesi olma yolunda ilk adımı atarak, Cumhuriyetimizin 80. yıldönümüne denk gelen 29 Ekim 2003 tarihinde yatırım yaptığı bölgelere ilk gaz arzını sağlamıştır.

 

Özelleştirme öncesini kapsayan dönemde 20 km dağıtım şebekesi olan AGDAŞ, bugün 3.810 km dağıtım hattıyla Türkiye’nin 10. büyük doğal gaz dağıtım şebekesine sahiptir. Taşıdığı gaz miktarında ise Türkiye birincisidir. İlk on yılda 150 Milyon USD yatırım yapan AGDAŞ, hizmet verdiği 2003 yılından beride ülke ekonomisine toplamda 1,5 Milyar TL katkısı olmuştur.

 

2017 yılında EFQM Türkiye Mükemmellik Ödülü ve Türkiye En İyi İşveren Ödülünü alan AGDAŞ, Sakarya’da ve sektöründe başarılı kurumlar arasında yer almaktadır.

 

EPDK’den 30 yıl süreli şehir içi gaz dağıtım lisansı alan AGDAŞ,  210 kişiyi aşan uzman kadrosu ile Sakarya ve Türkiye ekonomisine yön veren yatırımlarına aralıksız olarak devam etmektedir. Türkiye ekonomisinde giderek güçlenen dinamik, yenilikçi ve atılımcı yaklaşımın en önemli öncülerinden biri olan Erdem Holding, AGDAŞ ile başarılı yatırımlarına bir yenisini eklemekten mutlu ve gururludur.


Dr. Mehmet Nezih ERDEM

Mehmet Rıza ERDEM

Gökhan ERDEM

Gülten ERDEM

Orhan Seyfi ARAS

Kenan DEMİR

Sedat ARAS

Yekta ŞİRİN

 
Logoyu bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.
 

 

   Enerji

İletişim Bilgileri


Adres

:Şeker Mah. Prof. Dr. Sabahattin Zaim Bulvarı No:8 54100 Adapazarı / SAKARYA

Telefon

:0 (264) 888-28-88

Fax

:0 (264) 274-09-38

E-Posta

:info@agdas.com.tr

WebSite

:www.agdas.org