TREN
BASIN ODASIÇalışanlarına fırsat eşitliği sağlayan GENPA, KAGİDER’in FEM sertifikasına değer görüldü

ÇALIŞANLARINA FIRSAT EŞİTLİĞİ SAĞLAYAN GENPA, KAGİDER’İN FEM SERTİFİKASINA DEĞER GÖRÜLDÜ 26.12.2022

Çalışanlarına fırsat eşitliği sağlayan GENPA, KAGİDER’in FEM sertifikasına değer görüldü

 

 

Teknolojik ürün, hizmet ve yeniliklerin yayılımını sağlamada öncü olarak hareket eden GENPA, eşitlikçi insan kaynakları uygulamalarıyla ve kadın istihdamını destekleyen politikalarıyla Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) tarafından ‘Fırsat Eşitliği Modeli (FEM) Sertifikası’na değer görüldü. Bu sertifikayı alan 43. firma olan GENPA’nın Genel Müdürlük binasında gerçekleştirilen sertifika teslim törenine KAGİDER ve GENPA Yönetim Kurulu Üyeleri beraberinde Genpa Direktörleri ve İnsan Kaynakları ekibi katıldı.

 

 

Esra Bezircioğlu: ‘Tüm şirketleri fırsat eşitliği ilkelerini sahiplenmeye davet ediyoruz’

 

Törende konuşma yapan KAGİDER Yönetim Kurulu Üyesi Esra Bezircioğlu, “Çalışma ortamında fırsat eşitliği sağlayarak sektörüne ve diğer birçok firmaya örnek olan GENPA’ya KAGİDER’in teşekkürlerini sunuyorum. Biliyoruz ki kadınların profesyonel hayatta önlerine çıkan pek çok engel var. Bu engeller kadınların iş hayatına katılmalarını, istihdamda kalmalarını, performanslarını açığa çıkarmalarını, kariyerlerinde yükselmelerini ve karar verici pozisyonlara gelmelerini engelliyor. Bu unsurları tümüyle ortadan kaldırmak uzun yıllara yayılacak bir fırsat eşitliği mücadelesini gerektiriyor. Bugünden kurumların, şirketlerin yapabilecekleri ise kadınlara çalışma ortamında eşit koşullar sağlamak. FEM sertifikası almaya değer görülen GENPA’yı fırsat eşitliğine sunduğu katkı için tebrik ediyor, tüm şirketleri insan kaynakları politikalarında fırsat eşitliği ilkelerini sahiplenmeye davet ediyoruz” dedi.

 

 

GENPA Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Rıza Erdem ise, FEM sertifikasını KAGİDER Yönetim Kurulu Üyesi Esra Bezircioğlu’ndan teslim aldıktan sonra bir konuşma yaptı. Erdem, “Güçlü ekonomiler inşa etmek ve istikrarlı ve adil toplumlar yaratmak, kadının her alanda ve her sektörde ekonomik hayata katılımı ile gerçekleşecektir. Fırsat eşitliği ile kadınların iş ve sosyal hayatın her alanına eşit katılımını daima destekliyoruz. Unutmayalım ki fırsat eşitliği erkeklerden tarafından kadına verilen bir iltimas veya ayrıcalık değil kadının kendisinin doğuştan sahip olduğu bir insanlık hakkıdır. FEM sertifikasının kazanılmasında emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımı tebrik ediyor, KAGİDER’e gösterdikleri duyarlılıktan ve değerli katılımlarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.dedi.